LVI Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną
na rok szkolny 2022/2023.
Warunkiem przyjęcia do Liceum jest znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym, gdyż jego nauka będzie realizowana na poziomie IV.1.
Drugi język obcy uczeń może realizować na poziomie IV.0 – dla początkujących lub IV.1 – dla kontynuujących naukę.
Do wyboru są: j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski i j. (w zależności od klasy)
Przedmioty w zakresie rozszerzonym odbywają się w grupach międzyoddziałowych.
Planowane jest utworzenie następujących klas:
4 lata nauki – absolwenci szkoły podstawowej
Klasa I A – klasa politechniczna (nauk ścisłych)
- z rozszerzonymi przedmiotami:
matematyka, język angielski, do wyboru fizyka lub informatyka
(trzy przedmioty rozszerzone) - drugi język obcy do wyboru:
j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski,
- zajęcia dodatkowe:
elementy programowania
- przedmioty punktowane: j. polski, matematyka, fizyka, informatyka
przygotowanie do podjęcia studiów na kierunkach technicznych, przyrodniczych i ekonomicznych, takich jak: geodezja i kartografia, inżynieria środowiska, inżynieria materiałowa, transport, gospodarka przestrzenna, zarządzanie, ekonomia, finanse i rachunkowość, turystyka, geologia, architektura, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, geomonitoring, grafika, fizyka, geoinformatyka.
Klasa I B – klasa medyczna
- z rozszerzonymi przedmiotami:
biologia, język angielski, do wyboru fizyka lub chemia
(trzy przedmioty rozszerzone)
- drugi język obcy do wyboru:
j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski,
- zajęcia dodatkowe:
elementy biologii i fizyki w rehabilitacji - przedmioty punktowane: j. polski, matematyka, biologia, chemia
przygotowanie do podjęcia studiów na kierunkach medycznych, przyrodniczych i technicznych, takich jak: kierunek lekarski, stomatologia, techniki dentystyczne, ratownictwo medyczne, fizjoterapia, położnictwo, pielęgniarstwo, analityka medyczna, zdrowie publiczne, dietetyka, opiekun medyczny, biotechnologia, ochrona środowiska, inżynieria biomedyczna, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, weterynaria, bioinżynieria, gastronomia i hotelarstwo.
Klasa I C – klasa prawno-ekonomiczna
- z rozszerzonymi przedmiotami:
matematyka, język angielski, do wyboru historia lub geografia
(trzy przedmioty rozszerzone) - drugi język obcy do wyboru:
j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski,
- zajęcia dodatkowe:
elementy prawa - przedmioty punktowane: j. polski, matematyka, historia, geografia
przygotowanie do podjęcia studiów na kierunkach ekonomicznych społecznych, przyrodniczych i technicznych takich jak: ekonomia, finanse i rachunkowość, politologia, prawo, stosunki międzynarodowe geografia, geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, inżynieria środowiskowa, turystyka, zarządzanie, logistyka.
Klasa I D – klasa medialno-teatralna
- z rozszerzonymi przedmiotami:
język polski, język angielski, do wyboru historia lub wiedza o społeczeństwie
(trzy przedmioty rozszerzone)
- drugi język obcy do wyboru:
j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski,
- zajęcia dodatkowe:
edukacja medialno-teatralna (dziennikarstwo, film, teatr) - przedmioty punktowane: język polski, matematyka, historia, wiedza o społeczeństwie
Przygotowanie do podjęcia studiów na kierunkach humanistycznych i artystycznych takich jak: prawo, historia sztuki, kulturoznawstwo, dziennikarstwo, filologia, politologia, historia, socjologia, stosunki międzynarodowe, animacja kultury, psychologia, komunikacja międzykulturowa,kultura w mediach i komunikacji, komunikacja wizerunkowa, reklama i kultura współczesna, wiedza o teatrze, turystyka kulturowa, filozofia, edukacja kulturalna, europeistyka.
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE, KOŁA ZAINTERESOWAŃ PLANOWANE
na rok szkolny 2022/2023
„Klub Kreatywnego Licealisty” – klub dyskusyjny (literatura, sztuka i zjawiska we współczesnej kulturze); ćwiczenia umiejętności wyrażania własnego zdania, pisania recenzji, reportażu, felietonu, szkicu krytycznego.
„Koło varsavianistyczne” – spacery po Warszawie szlakiem lektur szkolnych, ważnych postaci i wydarzeń związanych ze stolicą.
„Historia magistra vitae est” – koło historyczno-społeczne – pogłębianie wiedzy z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, przygotowywanie do różnych konkursów, propagowanie wiedzy o patronie szkoły.
“Karuzela sztuk wszelakich” – cykl zajęć medialno–artystycznych poświęconych zagadnieniom związanym z nowoczesnymi mediami i szeroko pojętą edukacją artystyczną:
- ”Prezentuję się dobrze”- przewodnik po aplikacjach do tworzenia interaktywnych prezentacji i grafiki komputerowej z językiem angielskim, w tym grafiki do mediów społecznościowych;
- „Niezła sztuka! „– warsztaty z grafiki i fotografii;
- „Animateyourworld” – tworzenie animacji i montaż filmowy z językiem angielskim;
- „Media społecznościowe w szkole”;
- ” Teatr – realia w 56″ – wystawianie sztuk, pisanie scenariuszy teatralnych, oglądanie sztuk, warsztaty teatralne, prace nad scenografią;
- „Pracownia rysunku” – nauka podstaw rysunku z zastosowaniem różnych technik, rozwijanie umiejętności przy profesjonalnym wsparciu;
„Deutsch mal anders – niemiecki inaczej” – zajęcia językowo-realioznawcze poszerzające wiedzę i umiejętności z języka niemieckiego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
„Spotkania z kulturą rosyjską” – malarstwo, literatura, muzyka.
„ Z rondlem przez świat” – warsztaty kulinarne.
„Ty też możesz zostać MacGyverem” – doświadczenia z fizyki z wykorzystaniem wszystkiego, co znajduje się w naszych domach.
„Blisko natury” – zajęcia terenowo-przyrodnicze: poznawanie fauny i flory Warszawy i okolic, posługiwanie sie mapą i urządzeniami pomiarowymi, obserwacja zależności w przyrodzie i procesów ekologicznych, poznawanie uroków sylwaturystyki .
Zajęcia sportowe – koszykówka, piłka siatkowa.
Liceum prowadzi współpracę z kancelarią prawną, Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej i planuje nawiązanie współpracy z innymi warszawskimi uczelniami o profilach ekonomicznych, humanistycznych i przyrodniczych.