Nasza historia

Poprzednia wersja strony:

70 lat LVI LO:

Nasza codzienność
Nasz kanał YouTube


Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
W sumie: 243263
Kalendarz
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Uczniowie naszej szkoły oprócz obowiązkowych zajęć uczestniczą w różnych kołach zainteresowań rozwijając swoje pasje, znajdują czas na obcowanie z poezją, krasomówstwem, doskonaleniem sztuki recytatorskiej i oratorskiej. I choć może w dzisiejszym świcie rozwoju techniki i internetu, nie są to pasje zbyt popularne wśród młodzieży to cieszy fakt ,że nasi uczniowie biorą udział w tego typu konkursach i osiągają bardzo dobre wyniki.

Miło nam poinformować Państwa, że w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII Mazowieckim Przeglądzie Recytatorskim Jednego Poety -konkursie organizowanym przez Ośrodek Kultury „Kolorowa” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bogdana Olesińskiego .

Każdy z uczestników przygotował 3 wiersze Adama Zagajewskiego -poety światowej sławy nominowanego do literackiej Nagrody Nobla.

Eliminacje były poprzedzone warsztatami w czasie których znany reżyser Antoni Baniukiewicz wprowadził uczniów w klimat twórczości poety, przypomniał cech dobrej recytacji .

W pierwszym etapie konkursu, cieszącego się dużą popularnością w szkołach Mazowsza wzięło udział 5 uczennic : Wiktora Grzegorczyk, Wanda Leśniak , Maja Zawadzak , Natalia Galas, Alicja Gajownik

Trzy z nich zakwalifikowały się do finału

Wiktoria Grzegorczykzdobyła nagrodę

Wanda Leśniakwyróżnienie

Maja Zawadzakwyróżnienie

W dniu 29 listopada w Ośrodku Kultury ” Kolorowa ” odbył  się Wieczór Laureatów oraz uroczyste wręczenie nagród Galę uświetnił sam poeta Adam Zagajewski, przybyli także przedstawiciele władz Oświatowych, Urzędu Dzielnicy , dyrektorzy szkół, laureaci i ich opiekunowie i rodzice . Warto dodać, że 28 listopada 2019 w Ośrodku Kultury „Miś” odbył się XIV Dzielnicowy Konkurs Krasomówczy pod hasłem ” Wartości mojego życia ” Nasza uczennica Jagoda Tomaszewska zdobyła w nim nagrodę „Grand Prix” za sugestywne wygłoszenie oracji ” Jak pokazałbyś piękno otaczającego świata ludziom, uzależnionym” zapewniając, że nie warto ulegać nałogom.

Laureatkom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy. Cieszymy się z ich osiągnięć i dziękujemy za rozsławienie imienia szkoły w dzielnicy oraz  województwie.

Ponadto nasi uczniowie przygotowują się do XVI Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego pod hasłem”Polacy którzy walczyli o wolność Niepodległej” organizowanego przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów i Muzeum Niepodległości w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Swoje umiejętności mogą doskonalić na zajęciach koła żywego słowa a radą i doświadczeniem służy im opiekun w/w konkursów Janina Romanowska przy współpracy z polonistami.

O wynikach ostatniego konkursu poinformujemy w terminie późniejszym.

 

Oddziały gimnazjalne

Strona internetowa Gimnazjum [link]
Na mocy uchwały Rady m.st. Warszawy z dnia 16 marca 2017 r. do LVI LO
im. L. Kruczkowskiego zostały włączone wygaszane oddziały Gimnazjum nr 132
z Oddziałami Integracyjnymi.

ZWIERCIADŁA

więcej informacji [link]