Plan lekcji
Nasza historia

Poprzednia wersja strony:

70 lat LVI LO:

Nasza codzienność
Nasz kanał YouTube


Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 2
W sumie: 136329
Kalendarz
Luty 2018
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
Zebrania z rodzicami

Serdecznie zapraszamy na zebrania z Rodzicami, które odbędą się
 3 kwietnia 2019 r. (środa), godz. 18.00 (tylko klasy III LO)
15 maja 2019 r. (środa)  godz. 18.00 (wszystkie klasy LO i GIM/końcoworoczne oceny przewidywane)

Dzień Otwarty
Serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.Spotkania rozpoczynają się
o godz. 18.00


Oferta edukacyjna
link [profile klas] [plik pdf]

 

21 lutego uczniowie klas pierwszych Liceum uczestniczyli w lekcji multimedialnej, która odbyła się w kinie „Kinoteka”. To kolejna propozycja dla naszych uczniów, którą przygotowała p. Klaudia Gontarska – nauczyciel języka polskiego.
Zapraszamy do relacji z wyjazdu. Autorką jest Sali Traore – uczennica klasy 1b. Dziękujemy!

„Życie to jest to”

W środę 21 lutego odbyła się lekcja o mediach w kinie „Kinoteka”, uczestniczyli w niej uczniowie klasy 1 A i B naszego liceum. Zajęcia zostały wpisane w plan pracy wychowawczej szkoły oraz program nauczania informatyki i języka polskiego, są również rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Tego dnia odbyły się dwie pierwsze lekcje. O godzinie 11 wsiedliśmy do autobusu i wysiedliśmy w Śródmieściu.

Lekcja zaczęła się od wykładu pt. „Lajk, Hejt i globalna wioska”, czyli jak odnaleźć się w internetowym świecie. Wykład prowadził aktor Tomasz Korczyk. Opowiadał, jakie konsekwencje niesie za sobą zjawisko globalnej wioski.

Dowiedzieliśmy się, jak zweryfikować autentyczność informacji znalezionych w Sieci. Ważne było również wspomnienie o hejcie i cyberprzemocy; o tym, jak niebezpieczne potrafią być te problemy.

Na zakończenie wykładu obejrzeliśmy film pt. „Życie to jest to”. Jak można się domyślić z tytułu, film traktuje o życiu i jego trudnościach. Jest pełen dramatyzmu, skupia się na wartościach i postawach, które obecnie są we współczesnym świecie „najważniejsze”; żądza pieniądza, sława i znieczulica to jedne z nich. Bawi nas humor i żarty, ale przede wszystkim smucą realistyczne sytuacje, których nie brakuje.

Dzięki temu filmowi na pewno pojawiło się wiele refleksji i pytań, co w życiu naprawdę jest ważne. Według mnie fabuła została idealnie dobrana do tematu wykładu o mediach, ponieważ to one wpłynęły całkowicie na życie, kontrolując je bez naszej świadomości.

Była to już druga lekcja w „Kinotece” i uważam, że tak samo udana jak poprzednia. Jestem pewna, że większość uczniów wyczekuje z ekscytacją na trzeci wyjazd.

[fot. Anna Lewandowska]

 

Oddziały gimnazjalne

Strona internetowa Gimnazjum [link]
Na mocy uchwały Rady m.st. Warszawy z dnia 16 marca 2017 r. do LVI LO
im. L. Kruczkowskiego zostały włączone wygaszane oddziały Gimnazjum nr 132
z Oddziałami Integracyjnymi.

ZWIERCIADŁA

więcej informacji [link]